Podejmij Duchową Adopcję Dziecka Poczętego i zamów książkę „Nieplanowane”

Podejmij Duchową Adopcję Dziecka Poczętego i zamów książkę „Nieplanowane” z rozważaniami różańcowymi na każdy dzień

Heroiczne działania całej ludzkości pokazują, jak bardzo można zjednoczyć się w walce o ludzkie życie i zdrowie. Epidemia koronawirusa ujawniła podstawowe pragnienie człowieka – życia i troski o nie. Pragnienie to jest równocześnie prawem człowieka i przysługuje wszystkim ludziom, także dzieciom nienarodzonym.
Ogólnoświatowa strategia pro-life zakłada, że pierwszym zadaniem każdego obrońcy życia człowieka jest modlitwa, drugim – edukacja i trzecim – pomoc charytatywna. W Dniu Świętości Życia prosimy szczególnie o modlitwę.

Św. Jan Paweł II w Kalwarii Zebrzydowskiej w 1979 r. apelował: „Nie ustawajcie w modlitwie! Trzeba się zawsze modlić, a nigdy nie ustawać – powiedział Pan Jezus. (…) Niech z tego miejsca do Wszystkich, którzy mnie słuchają (…) przemówi proste i zasadnicze papieskie wezwanie do modlitwy. A jest to wezwanie najważniejsze. Najistotniejsze orędzie!”.
25 marca obchodzimy Dzień Świętości Życia. To doskonała okazja do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Trwająca 9 miesięcy modlitwa to konkretny wkład w ratowanie życia dziecka zagrożonego aborcją. I choć może za życia nigdy go nie poznamy, wierzymy, że Bóg wysłucha naszej modlitwy w wybranym przez siebie czasie.

Dowiedz się więcej i dołącz!

Duchową Adopcję Dziecka Poczętego może podjąć każdy, niezależnie od wieku, stanu konta czy znajomości. Wystarczy codziennie odmówić krótką modlitwę, rozważyć dziesiątkę Różańca i podjąć inne, dobrowolne zobowiązanie. Prosimy o łaskę życia dla dziecka, o nawrócenie dla jego rodziców oraz tych, którzy do aborcji namawiają.
Duchową Adopcję Dziecka Poczętego można podjąć w każdym czasie, ale najlepiej przy okazji Dnia Świętości Życia, czyli 25 marca. Z uwagi na zagrożenie epidemią koronawirusa rekomendujemy złożenie prywatnego przyrzeczenia przed krzyżem. Potrzebne teksty znajdują się w dalszej części wiadomości. Swoje zgłoszenie można przesłać pod adres Centralnego Ośrodka Krzewienia Duchowej Adopcji na Jasnej Górze lub zadeklarować modlitwę, wypełniając formularz. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka przekaże zbiorczo zgłoszenia do ww. ośrodka.

Cenną pomocą w dziele Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego jest modlitewnik „Nieplanowane(tytuł bezpośrednio nawiązuje do głośnego filmu „Nieplanowane). Książeczka zawiera rozważania różańcowe na każdy dzień modlitwy. Współautorami modlitewnika są członkowie naszego Stowarzyszenia.
Drugą wartościową publikacją jest „Modlitewnik Obrońcy Życia Człowieka”, wydany z inspiracji śp. dr. inż. Antoniego Zięby. Oprócz rozważań różańcowych, zawiera rozważania Drogi Krzyżowej, teksty na adorację, modlitwy św. Jana Pawła II i inne.

Dołącz do modlitwy i otrzymaj modlitewniki!

You may also like...